Chata DAKOTA Chata SOKOLKA Chata TURBINA
Lyžování, turistika, cyklovýlety...
Ubytování na horských chatách pro kolektivy, rodiny i jednotlivce.
Chata SOKOLKA Tisk Email
Napsal webmaster, 04.07.2010 14:01, aktualizováno 06.05.2018 10:56

Telefon správce RZ: 774 705 188
Adresa: Javoří důl, 542 22 Velká Úpa čp. 315, lupa vyhledej na mapy.cz

Chata SOKOLKA v létěChata SOKOLKA v zimě

Pokoje jsou dvou až šestilůžkové se základním vybavením. Tj. kompletní povlečení, úložné prostory (šatní skříně nebo nízké komody). Vytápění je přímotopy nad nimiž je možno odkládat popřípadě sušit větší kusy ošacení.

Vybavení chaty SOKOLKAVybavení chaty SOKOLKA

Sociální zařízení je společné pro celou chatu (dvě koupelny a čtyři toalety). Dále společná kuchyň, jídelna a společenská místnost s televizí. Potraviny se ukládají do potravinových skříní nebo do ledniček, které jsou rovněž společné.

Z hygienických důvodů je pobyt domácích zvířat (psů, koček...) na chatě přístě zakázán!

Výlety do okolí

Poloha chaty Sokolka (cca 1000 metrů nad mořem) dává návštěvníkům možnost bez velké námahy dosáhnout vrcholu pohoří východních Krkonoš. Nedaleko od chaty se nacházejí lokality jako Černá Hora, černohorská rašeliniště, Lučiny, Liščí hora a další.

Přímo u chaty Sokolka je lyžařský vlek Dynamo Pardubice. Dále pak nedaleko od chaty se nacházejí další dva lyžařské vleky. Po svážnici můžete pohodlně dojet i do Pece k vlekům společnosti SKI PEC a.s.

Veberův potok - okolí chaty SOKOLKAPohled od chaty SOKOLKA

Popis cesty na chatu

Na Sokolku se dostanete dvěma způsoby (viz také mapa a cesta):

1)
Pece se dáte směrem ke SKIAREALu, kde podejdete po panelové cestě označené červeně lyžařský vlek Javor a pokračujete cca 1.5 km po sypané asfaltové cestě. U Úpské samoty se napojíte na žlutou a pokračujete po ní až k boudám Javorka a Kladenka. U chaty Javorka odbočíte doleva a pokračujete směrem dolů. Po sto metrech se dostanete k rozcestí, směrem doprava se dostanete po dvěstě metrech k chatě Sokolka.2)
Z autobusové zastávky ve Velké Úpě se vydáte směrem na Pec pod Sněžkou po hlavní cestě. Po dvěstě metrech přejdete po mostě přes řeku Úpu a dáte se Javořím dolem po zelené turistické značce (směrem na Červenokosteleckou, Kladenskou, nebo Pražskou boudu) prudce nahoru. U Červenokostelecké boudy odbočíte mírně doprava, tak abyste měli boudu po levé ruce a podejdete ji. Dále pak přejdete Veberuv potok a stoupáte po stále se zužující cestičce směrem nahoru až k chatě Dakota, která je po pravé straně. Na chatu Sokolku pokračujete dál a po cca sto metrech odbočíte do leva a traverzem se dostanete k chatě Sokolka.

Cesta na chatu SOKOLKA


 
© 2017 ODBORY ELITEX Červený Kostelec,  provozováno na redakčním systému Joomla!,  informace o WWW stránkáchmapa webu
XHTML validní
CSS validní