Chata DAKOTA Chata SOKOLKA Chata TURBINA
Lyžování, turistika, cyklovýlety...
Ubytování na horských chatách pro kolektivy, rodiny i jednotlivce.
Hlavní stránka Naše chaty Kudy k nám - mapa a popis cesty
Kudy k nám - mapa a popis cesty Tisk Email
Napsal webmaster, 14.07.2010 21:18, aktualizováno 20.09.2014 16:52

Na DAKOTU a SOKOLKU se dostanete dvěma způsoby:

1)
Pece se dáte směrem ke SKIAREALu, kde podejdete po panelové cestě označené červeně lyžařský vlek Javor a pokračujete cca 1.5 km po sypané asfaltové cestě. U Úpské samoty se napojíte na žlutou a pokračujete po ní až k boudám Javorka a Kladenka. U chaty Javorka odbočíte doleva a pokračujete směrem dolů. Po sto metrech se dostanete k rozcestí:
-
po levé straně již uvidíte střechu chaty Dakota.
-
směrem doprava se dostanete po dvěstě metrech k chatě Sokolka.2)
Z autobusové zastávky ve Velké Úpě se vydáte směrem na Pec pod Sněžkou po hlavní cestě. Po dvěstě metrech přejdete po mostě přes řeku Úpu a dáte se Javořím dolem po zelené turistické značce (směrem na Červenokosteleckou, Kladenskou, nebo Pražskou boudu) prudce nahoru. U Červenokostelecké boudy odbočíte mírně doprava, tak abyste měli boudu po levé ruce a podejdete ji. Dále pak přejdete Veberuv potok a stoupáte po stále se zužující cestičce směrem nahoru až k chatě Dakota, která je po pravé straně. Na chatu Sokolku pokračujete dál a po cca sto metrech odbočíte do leva a traverzem se dostanete k chatě Sokolka.

Cesta na chatu DAKOTA

Cesta na chatu SOKOLKANa chatu TURBINA v jarních, letních a podzimních měsících je možné se dopravit jak autem (u chaty je možno zaparkovat pět osobních aut), tak i pěšky a to vždy po asfaltové cestě z Pece pod Sněžkou směrem na boudu Poustevník, okolo lyžařského vleku Javor, který máte po levé ruce a mírně se od něho vzdalujete. Po vyjití z lesa odbočíte po cca dvou stech metrech před chatou Lenka ostře doleva (zde se odpojíte od modré turistické značky). Opět se dostáváte do lesa. Po vyjití na volný svah se dostáváte k chatám Bílá labuť a Práce, podjíždíte lyžařský vlek Javor a následuje chata Turbina a Emerich.

V zimních měsících se na chatu TURBINA dostanete nejlépe po sjezdovce Javor (pro lyžaře lyžařským vlekem) a pěší prostorem po levé straně sjezdovky mezi lesem a snowparkem.

Cesta na chatu TURBINA


 
© 2017 ODBORY ELITEX Červený Kostelec,  provozováno na redakčním systému Joomla!,  informace o WWW stránkáchmapa webu
XHTML validní
CSS validní